Butonky


Polotovar butonků jsem zakoupila v Americe. Přikoupila udělátka a pustila se do tvoření. 
Musím přiznat, že je to nádherné tvoření. Vybrala jsem krásné látky (samé veselé a jarní), vystřihla kolečka nebo skoro kolečka a za chviličku bylo hotovo. Knoflíky se dají použít  k dekoraci kabelek, taštiček, oblečení...

 Pro ty, které to neznají:
Zakoupíte "hlavičku" knoflíku a k tomu buď plošku bez očka nebo s očkem (záleží na tom, k čemu to chcete použít, buď přišijete nebo nalepíte). 


 Do bílé části "udělátka" vložíte kolečko látky, knoflík, zahnete okraje látky dovnitř a přiklopíte druhým dílem knoflíku (ta s ploškou nebo očkem) a modrou částí udělátka přitlačíte. A JE TO HOTOVÉ.

Fajn pomocník je plastové průhledné kolečko (speciálně vyrobené pro tyto účely), podle kterého krásně vystřihnete kolečko látky potřebné k potažení knoflíku. Lze si ale udělat něco podobného třeba ze čtvrtky (takový prstenec - vnitřním otvorem vidíte budoucí část knoflíku). Knoflík obkreslíte na papír, přidáte cca 3-4 mm na bok knoflíku (to pro 60´ knoflíky, u menších velikostí to uděláte obdobně nebo vůbec, tam je to opravdu malinko). To bude část knoflíku, která je vidět. Na druhé větší kolečko připočítáte o něco méně než je průměr kolečka (tj. u 60´je to cca 3,4 cm mínus 4mm, aby se látka nepřesahovala přes sebe) a uděláte druhé kolečko (vznikne takový prstenec.) Podle obou čar vystřihnete. Vnitřkem vidíte hezky látku, kterou uvidíte na knoflíku.  Raději jsem vám moje kolečka vyfotila, nevím, vysvětluji dost zmateně :)  Nemám kružítko, tak jsou jenom tak od ruky. Ty vnitřky si vystřihněte, uvidíte tak krásně na látku, zvláště pokud chcete mít na knoflíku nějaký konkrétní vzor. Můžete to také ošálit a jednoduše ustřihnout přebytek látky od oka před zacvaknutím rovného dílu (v udělátku je látka, hlavička a to co moc čouhá odšmiknete), ale to bychom si s tím málo vyhrály :)
Butonky lze použít opravdu různě, třeba i na náušnice, sponky, gumičky....

nebo třeba magnetky



Žádné komentáře:

Okomentovat