Článek vznikl pro stránky časopisu Marina, časopis, které mě mnohé naučil... Desky byly prodány v charytativní akci a výtěžek byl věnován Oliverkovi (www.oliverek.cz).
Šití desek, které navrhla Bellet  (www.bellet.cz) 
Proč jsem vybrala jako hlavní látku riflovinu?
Protože mě zatím šití z rifloviny nikdy nezklamalo. Neumím moc kombinovat látky (hlavně barvy),  takže zvládnu vybrat leda tak jednu doplňkovou látku nebo pak nějakou divočinu.
Proč aplikace?
Vždycky jsem šila spíše věci jednoduché a praktické, nikde ne moc zdobené. Moc se mi to ale líbí. Má to pak úplně jiné grády.  Je to více dotažené a vymazlené.  A HLAVNĚ se můžu na látce vyřádit, jakákoliv nepřesnost je označena za chtěnou. Barvy a látky jdou kombinovat téměř jakkoliv, protože nehoním barvy k sobě (lépe se mi vybírá deset látek, než třeba jenom tři :) )
Proč jsem zvolila konkrétní látky na aplikace? Vysvětlím.
MARINA
M – látka písmenka M, kterou jsem si objednala z Ameriky, byla použita na  pyžamko mého notebooku
A – z této látky jsem ušila vnitřek riflové Meghan (mimochodem krásné šití)
R –  mi připomene přebalovací tašku na dětský kočárek naší Alči
I – je doplňková látka k říjnové kabelce, kterou jsem ušila pro mojí švagrovou
N - látka použitá na Fashionistu  
A - z této modré, v Čechách vyrobené, bavlny má dcerka nejvíc nejoblíbenější Bertičku

Červené kolečko  (+ lehce křivé prošití, samozřejmě chtěné :D  )  je ze šití obrázků. Teprve v tento okamžik jsem přišla na to jak jsou aplikace děsně fajn.
První ptáček je ušitý z látky prosincové "Bellet, chtěla jsem se zeptat..." .  Má taštička na cokoliv má sice děsivé rozměry (velká a placatá), ale je MOJE. Zelené křidélko je z látky mé první (ne moc povedené) rámečkové peněženky.
Druhý, fialový, ptáček je z látky, kterou jsem použila na první (a dosud poslední) šití dle přání. Má kolegyně z ní má obal na notebook. Křidýlko jsem ušila z bílé látky se zelenými a žlutými kytičkami ze "Zimní krásky".
A poslední látečka - bledě modré kolečko. Ááách, tahle úžasná látka je z šití polštářků z prvního říjnového čísla Mariny. Mašličky máme teda pořád rozvázané díky malé cácorce (asi je "natvrdo" přišiji)  :)
Každý použitý kousíček látky pro mě představuje krásné chvíle, kdy jsem sama samotinká (samozřejmě s pomocí návodů ;) ) ušila věci, sice ne dokonalé, ale které pro mě mají svůj význam. Všechny udělali radost mě, některé, jak doufám,  i obdarovaným.


Žádné komentáře:

Okomentovat