Dortování

Co pamatuji jsem šíleně obdivovala marcipánové dorty. To neuvěřitelné množství barev, variant, zkrátka co si člověk vymyslí, to lze udělat. Prostě paráda. No, tak jsem to chtěla zkusit.  Marcipán jsem však srabácky koupila :) 


Recept na tvarohový dort zde.


První dort nedopadl nejlépe, ale ani nejhůř. 

Čokoláda v těstě byla na moc velké kousky. Jahod bylo moc a taky velké kudy, nedržela pak náplň. Dort jsem rozřízla jen na dva kousky, místo třech, a nedělalo to dobrotu. Dort se klepal a sesouval. Potažení šlo hezky, ale příště musím dát větší tloušťku marcipánové hmoty. 

Nějvětší problém byl s čokoládou. Přestože mělo do dortu přijít jenom 30g čokolády, tak na něj padla celá tabulka....eeee.....v dortu neskončila a ani s dětmi jsem se nerozdělila :)

Mám silikonovou formu na tvoření bordury, kytiček, lístečků... doporučuji, super vychytávka.Zapracovala jsem několik změn (mimojiné jsem do těsta propašovala pohankovou mouku), a když přišel den D, tak upekla druhorozené dortík k narozeninám. Původně měl být s Pepa pig, která u nás "letí", ale pro začátek jsem zkusila jednoduchou Hello Kitty.

Akorát už vím, proč paní v ukázkovém videu o potahování dortů říkala, že se nemá dávat marcipán na šlehačku nebo tvaroh :( Víte? Hmota se pak namočí a nevypadá to hezky. Tak příště. 
Určitě půjdu zase do toho. Už se těším :)Testováno na dětech.


Zkoušely jsme s dětmi marcipánovou růžičku. Lepší zábava než s plastelínou.


No. 3

No. 4

Dort No. 5 

2 komentáře:

  1. Jituš dortíky se povedly:-))
    Ajka

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuji :) Je to takové upatlané, ale už jsem koukala co upeču a vytvořím tento týden :)

    OdpovědětVymazat